بانکداری نوینbreadcrumb separatorخدمات الکترونیکbreadcrumb separatorمی پلاس

 

می پلاس چیست؟

می پلاس برنامه‌ای است که در آن می‌توانید با استفاده از کلیه کارت‌های شبکه شتاب و تنها با ورود مبلغ و رمز کارت خود به خرید اقلام مورد نیاز از فروشگاه‌ها، وب‌سایت‌ها و سایر مراکز خرید اقدام کنید.سامانه می پلاس برای مشتریان امکان پرداخت امن را فراهم می نماید و از افشای اطلاعات مشتریان جلوگیری می نماید. سامانه می پلاس با بهره گیری از ایده ای نو امنیت را در فرآیند پرداخت ایجاد نموده است. در فرایند می پلاس بانک مهر به عنوان عامل سوم و مورد اعتماد طرفین وارد گردیده است.

از منظر بانک نیز این سامانه منجر به کاهش شدید هزینه بانک در حوزه پرداخت خواهد شد چرا که با اشتراک گذاری و استفاده از گوشی های هوشمند مردم هزینه هنگفت نگهداری دستگاه های POS را حذف خواهد نمود. به طور کلان این سامانه در سه حوزه زیر دستاوردهایی قابل ملاحظه دارد که به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

* هزینه

در حال حاضر روش های پرداختی که در کشور موجود می باشد بسیار مبتی بر سخت افزارهایی است که تمام هزینه های آن را باید بانک ها پرداخت نمایند و تمام سود حاصل از آن نیز در وجه شرکت های پرداخت می باشد. این وضعیت محصول تفکر بانک مرکزی و وضع قوانینی می باشد که تنها به بانک ها فشار آورده و جلوی هرگونه خلاقیتی را گرفته است.سامانه می پلاس با خلق فرآیندی نوآورانه باعث شده است تا بانک بتواند از گوشی های مردم برای انجام عملیات پرداخت استفاده نماید و این خلاقیت هزینه هنگفت ماهانه دستگاه های POS را حذف خواهد نمود و نهایتا منجر به افزایش درآمد بانک خواهد شد.

* امنیت

روش پرداخت با کارت فیزیکی این روزها مشکلی را ایجاد نموده است که مردم به راحتی رمز کارت خود را در اختیار فروشندگان قرار می دهند و با بررسی اخبار متوجه خواهیم شد که سو استفاده های فرآوانی تا به امروز رخ داده است. به وجود آوردن فرآیندی که بتواند در این حوزه به کمک مردم آمده و باعث جلوگیری از سو استفاده های احتمالی شود، قطعا با اقبال عمومی روبرو خواهد شد.

سامانه می پلاس امکانی رو فراهم نموده است تا مردم برای انجام عملیات پرداخت خود نیاز به ارایه هیچگونه اطلاعاتی نباشند و از این رو امنیتی بسیار بالا را به ارمغان خواهد آورد. شایان ذکر است که این روش پرداخت خلاقانه حتی به مردم این موضوع را هدیه خواهد داد تا کارت فیزیکی خود را در منزل قرار داده و از حمل آن خودداری نمایند. این روش پرداخت باعث خواهد شد تا فروشندگان حتی از نوع کارت مشتری نیز اطلاعی کسب ننمایند و به همین علت معتقدیم که این سامانه امنیت بسیار بالایی را به ارمغان خواهد آورد.

  

* تنوع

با توجه به توسعه کسب و کارهای جدید و ایجاد فضاهای رقابتی، لزوم وجود روش های خلاقانه در فرایند پرداخت باعث رشد سریعتر این کسب و کارها خواهد شد. در روش های پرداخت موجود در کشور به دلیل وابستگی شدید به دستگاه های POS که دارای امکاناتی محدود هستند، امکان برآورد نمودن این بستر خلاقانه برای کسب و کارها وجو ندارد.

سامانه می پلاس به دلیل استفاده از تلفن های هوشمند باعث شده است تا بستری چابک و قوی برای خلاقیت های مورد نیاز فراهم گردد و نهایتا منجر به آن خواهد شد تا کسب و کارهای بسیاری تمایل به ورود به این سامانه را از خود نشان دهند که این موضوع نهایتا باعث افزایش تراکنش ها خواهد شد که منجر به افزایش درآمد بانک خواهد گردید.

*فرآیند پرداخت

سامانه می پلاس برای انجام فرایند پرداخت دارای سه عامل اصلی می باشد که هر کدام تنها به اطلاعات خود دسترسی خواهند داشت. این سه عامل عبارتند از مشتری، فروشنده و بانک که در زیر به وظایف و نقش هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت.

1-مشتری

هرگاه مشتری می خواهد مبلغی را پرداخت نماید تنها کافیست کارت خود را انتخاب نماید و رمز دوم کارت خود را وارد نماید و برنامه با اتصال به عامل دوم که اینجا بانک می باشد، یک کد تراکنش موقت دریافت می نماید. برنامه این کد تراکنش را به صورت QR کد بر روی صفحه نمایش می دهد. در این لحظه نقش مشتری در فرآیند به پایان رسیده است و حال باید فروشنده ادامه فرآیند را آغاز نماید.

 2-فروشنده

فروشنده با نصب برنامه می پلاس فروشنده بر روی گوشی خود در واقع یک POS مجازی راه اندازی می نماید. پس از اینکه مشتری QR کد را ایجاد نمود فروشنده با استفاده از برنامه نصب شده اقدام به اسکن آن می نمایند. در این لحظه نیز نقش فروشنده در این فرآیند به اتمام می رسدو نوبت به عامل بعدی که بانک می باشد می رسد که به نیابت از دو عامل دیگر فرایند پرداخت را انجام می دهد.

 3-بانک

بانک به عنوان عاملی مهم و مورد اعتماد طرفین در فرآیند پرداخت نقش آفرینی می نماید. بانک به عنوان یک واسط مورد اعتماد طرفین اطلاعات حساس بانکی طرفین را دریافت نموده و به نیابت از آنها تراکنش را بر روی شبکه بانکی انجام می دهد و نتیجه تراکنش را به اطلاع طرفین می رساند.برنامه می پلاس نسخه مشتریان

       
       راهنمای استفاده مشتریان


برنامه می پلاس نسخه فروشگاه ها

       
      راهنمای استفاده فروشگاه ها


برنامه می پلاس نسخه مشتریان
(آیفون)

برنامه می پلاس نسخه فروشگاه ها
(آیفون)
طراحی سایت